NOWOŚĆ - Grupa na Facebooku!  

Strona główna » Zdrowie i uroda » Pielęgnacja » Włos na wystawę
Włos na wystawę [wiadomość #1205] śro, 09 październik 2013 22:05 Przejdź do następnej wiadomości
Aleksis jest aktualnie niedostępny Aleksis
Miejsce: Warszawa
Member 2nd Class
To co wiem to napiszę:
!. Czesać na mokro NIGDY na sucho!
2. Pani Hryniewicz-dama polskie kynologii podobno twierdziła,że psa można wyprać w najprostszym środku piorącym typu -Ludwik.
3. Ale co potem -jaka odżywka ?
Moje doświadczenia z preparatem pt* 1 All systems*-pure lanolin są następujące-pies wyglada jakby mial nieumyty wlos mimo że po aplikacji rozcieńczonej z wodą lanoliny był jeszcze płukany.Przedtem połozyłam odżywkę !
Jestem więc niezadowolna! Brak puszystości wlosa na korzyść wrażenia włosa tłustego i niedomytego. Wykapałam tak Aromę która ma ładny , sztywny jakościowo włos!
Czekam na dalsze glosy! Pozdrawiam Very Happy Very Happy
Odp: Włos na wystawę [wiadomość #1208 (odpowiedź na #1205) ] pią, 11 październik 2013 02:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Kaja Hawrynska jest aktualnie niedostępny Kaja Hawrynska
Miejsce: z Łodzi
Member 2nd Class

Czesać na mokro - jak najbardziej.
Ja kąpię w szamponach przeciwalergicznych dla psów, ale są hodowcy którzy kąpali w typowych "ludzkich" i bardzo sobie chwalili.
Płynu typu Ludwik nie polecam jako weterynarz, bo cały płaszcz lipidowy diabli wezmą, włos będzie suchy i łamliwy i jeszcze pytanie czy pies się na to nie uczuli. Myślę, że to mogło zdawać egzamin u psów z psiarni, które miały włos olejowany, a przed wystawą trzeba je było odtłuścić, ale w normalnym użytkowaniu raczej nie.
Odżywki koniecznie i to najlepiej i takie do spłukiwania i takie bez spłukiwania, te ostatnie najlepiej w sprayu - ja zawsze stosowałam dla ludzi i nigdy nie było problemu.
Przedziałek - zrobić specjalnym szpikulcem, ew szydełkiem lub drutem do robót ręcznych.
Ja zawsze suszę włos suszarką i jednocześnie czeszę, żeby się ładnie układał.
Włos ma być przylegający i twardy, nie puszysty, ale tez nie tłusty. Jeśli nie wiadomo jak się dany kosmetyk sprawdzi, to najlepiej go przetestować tydzień, czy dwa przed wystawą.
Przed wystawą można sierść lekko spryskać lakierem, albo żelem żeby włos był cięższy i przedziałek się nie rozpadał. Na samą wystawę dobrze zabrać rozpylacz z wodą, żeby móc dokonać ostatnich poprawek.

Kaja Hawryńska, hodowla skye: Włochaty Wałek, tel. +48600949502
Odp: Włos na wystawę [wiadomość #1209 (odpowiedź na #1208) ] pon, 28 październik 2013 18:01 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Aleksis jest aktualnie niedostępny Aleksis
Miejsce: Warszawa
Member 2nd Class
Dzięki Kaju!
brakowalo mi tych rad! Co i rusz wchodziłam na minę!Wlos Kokosa jest zbyt puszysty i nawet po wyczesaniy trochę go obciążam , zwykle woskiem ( ludzkim) z rożnym efektem! Very Happy Very Happy Very Happy
Poprzedni wątek:Włos u skaja jak czesać?
Idź do forum:

Aktualna data: nie paź 22 16:05:41 CEST 2017

Łączny czas generowania strony wyniósł 0,01803 sekund.
.:: Kontakt :: Strona główna ::.